My Cart
0.00 
Hikayemiz
Hikayemiz

CHIAmore sağlığa yararlı etkileri olan fonksiyonel gıdalar üretmek amacıyla kurulmuştur. Kurucuları gıda yüksek mühendisi ve çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olan iki kadın girişimcidir. Bilgi ve donanımlarını endüstriyel katkı maddelerinden uzak, chia tohumu ilaveli fonksiyonel gıdalar üretmek için kullanmaktadırlar.

CHIAmore’un pazardaki ürünleri kurucularından gıda yüksek mühendisi Tuğba Özbek’in İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda mühendisliği bölümünde tamamladığı yüksek lisans projesinin ürünüdür. Ürünlerin fiziksel, kimyasal ve duyusal tüm geliştirme çalışmaları Tuğba Özbek’in yüksek lisans bitirme tezinde tamamlanmıştır.

CHIAmore, yerel meyveleri vakum altında pişirerek süper gıda olarak bilinen chia tohumu ile birleştirir. Bu sayede besin değerleri korunurken lezzetten ödün vermeyen reçeller üretir.

Omega3 kaynağı olan reçelleriyle fonksiyonel gıda pazarına yeni bir soluk getiren CHIAmore, reçellerin yanısıra chia tohumu ile zenginleştirdiği yeni ürünlerin Ar-Ge çalışmalarına da devam etmektedir.

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK CHİA TOHUMLU REÇELLERİ
CHIAmore reçelleri yerel meyveler ve Chia tohumunun birleştirilmesiyle üretilmektedir.
Chia tohumu ilavesi sayesinde omega-3 yağ asidi, diyet lifi, protein, antioksidan, vitamin ve mineral içermektedir.
CHIAmore reçelleri, şeker kamışı şekeri, rafine şeker, glikoz ve fruktoz şurubu içermez.
Elma suyu kullanılarak tatlandırılmıştır. Kıvam artırıcı, katkı maddesi, koruyucu içermez.